اثرات خروج از برجام در حوزه فناوری اطلاعات

ساخت وبلاگ
چکیده : بالاخره پس از وعده‌های انتخاباتی و تهدیدهای مکرر دولت ایالات متحده و رئیس جمهور این کشور، برجام برا... با عنوان : اثرات خروج از برجام در حوزه فناوری اطلاعات بخوانید :
<strong>اثرات</strong> <strong>خروج</strong> از <strong>برجام</strong> در <strong>حوزه</strong> IT

بالاخره پس از وعده‌های انتخاباتی و تهدیدهای مکرر دولت ایالات متحده و رئیس جمهور این کشور، برجام برای آمریکا به فرجام رسید و از آن خارج شد. در این مقاله به تحریم‌های حوزه فناوری اطلاعات و اثرات ناشی از آن بر این حوزه اشاره شده است.

از آغاز روند تصویب قانون تحریم‌های ایران تا اجرایی شدن آن توسط شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات در دنیا به‌طور خاص، فاصله‌ زمانی زیادی وجود دارد. در زمانی که قانون تحریم‌ها در دهه‌ ۹۰ میلادی تصویب شد، نه خدمات اینترنتی مانند اکنون بود و نه شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌‌ها تا این حد کاربردی و فراگیر بودند و نه شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات تا این حد بزرگ و ارزشمند. اما روند پیشرفت در این حوزه در دهه‌ اول قرن ۲۱ شتاب دوچندانی داشت و شرایط را در عرض یک دهه در دنیای فناوری‌های ارتباطی و رایانه‌ای به کلی دگرگون کرد. برخی شرکت‌ها از میدان رقابت خارج شدند و برخی نیز به غول‌های صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات تبدیل گشتند.

"برای مشاهده ادامه مطالب کلیک کنید"

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : يکشنبه 7 مرداد 1397 ساعت: 22:11