‫نرم افزار Dynamics CRM در سازمان های دولتی (قسمت اول)

ساخت وبلاگ
چکیده : خدمات به مشتریان بخش خصوصی موجب افزایش انتظارات افراد و سازمان,‌ها در تعامل با دولت‌های‌ خود شده ا... با عنوان : ‫نرم افزار Dynamics CRM در سازمان های دولتی (قسمت اول) بخوانید :

‫نرم افزار Dynamics CRM در سازمان های دولتی (قسمت اول)

خدمات به مشتریان بخش خصوصی موجب افزایش انتظارات افراد و سازمان‌ها در تعامل با دولت‌های‌ خود شده است.

دولت‌ها می‌توانند با استفاده از همان ابزارها و فناوری‌های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) که به طور گسترده در بخش تجاری به کار گرفته می‌شود، از این انقلاب بهره ببرند. دسترسی یکپارچه و آسان از کانال‌های مختلف را می‌توان به منظور تقویت ارتباط با شهروندان و با استفاده از ارائه خدمات سریع و شهروندمحور به طور مؤثر و مقرون به صرفه مورد استفاده قرار داد.

مایکروسافت داینامیک سی آر ام به بهبود تعاملات، ارتباطات، بینش عملیاتی و افزایش کارایی کمک می‌کند. این برنامه، پلتفرمی انعطاف‌پذیر و مقرون به صرفه ارائه می‌کند که به منظور برآوردن سریع و آسان درخواست‌ها و مسائل شهروندان و ارباب رجوع، دیدی جامع به خواسته‌ها و نیازهای آنان به سازمان‌های دولتی می‌دهد.

خودکارسازی و تسهیل وظایف کلیدی مرتبط با خدمات شهروندان، بازرسی‌های میدانی، مدیریت مسائل، مدیریت اعتبارات، صدور مجوزها و پروانه‌ها و موارد دیگر، در برآوردن نیازهای منحصربه‌فرد سازمان‌های دولتی و بهبود ارائه خدمات آنها در تمامی بخش‌ها و حوزه‌های کارکردی، همگی با صرف هزینه پایین و زمان ارزش‌آفرینی سریع، سازمان‌های دولتی را توانمند می‌سازد.

"برای مشاهده ادامه مطالب کلیک کنید"

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 22 آذر 1397 ساعت: 15:34